Оскарження або повернення транспортного податку

Ми продовжуємо вигравати судові справи про скасування Транспортного податку за 2015-2016 роки!

Наша компанія, з задоволенням повідомляє, що в Україні наразі склалася практично повністю позитивна практика по скасуванню податкових повідомлень-рішень по сплаті транспортного податку за 2015-2016 роки, в чому є заслуга і працівників нашої компанії, які активно представляють інтереси наших клієнтів в адміністративних судах по всій Україні.

Так, вже другий рік поспіль Держава змушує власників нових автомобілів сплачувати транспортний податок розміром не багато, не мало 25 000 гривень, діючи при цьому абсолютно незаконними методами, які прямо протирічать нормам, як Конституції України так і Податкового кодексу України (надалі за текстом — ПКУ) в цілому.

Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» були внесені зміни до ПКУ, а саме його зміст було доповнено статтею 267 «Транспортний податок».

Відповідно до положень вищезазначеної статті ПКУ, платниками транспортного податку визначались фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, що перебувають у використанні не більше 5 років з моменту реєстрації і мають об’єм двигуна понад 3000 куб. см.

Після відповідних змін у законодавстві податківці, зовсім не розібравшись з правовим процесом введення такого роду податків та зборів, почали в літку 2015 року масово розсилати податкові повідомлення-рішення і наполегливо вимагати у автовласників сплачувати 25 000 гривень незаконних поборів. Податкові повідомлення-рішення розсилалися навіть тим автовласникам, транспортні засоби яких, інколи тільки частково підпадали під критерії визначені в ст. 267 ПКУ.

Пізніше, законодавець наступаючи на одні і ті ж граблі, вирішив збільшити кількість «жертв» транспортного податку, або як він це красиво охарактеризував «збалансувати бюджетні надходження», та прийняв ще одні зміни до ст. 267 ПКУ.

Таким чином, Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» було змінено критерії оцінювання транспортних засобів, власники яких будуть сплачувати податок, а саме: з 2016 року об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з моменту випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Середньоринкова вартість, як критерій оцінювання, внесла ще більше хаосу і надала ще більше можливостей податківцям збільшити коло «жертв» транспортного податку. Задля хоч якогось врегулювання такої невизначеності, законодавець прийняв Постанову КМУ №66 від 18 лютого 2016 року «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів», а Мінекономрозвитку розмістило на своєму сайті онлайн «калькулятор» http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA для розрахунку середньоринкової вартості, хоча такий розрахунок на сайті і не є якоюсь правовою нормою, а здійснює лише інформативну функцію.

І ось, ми підійшли, до головного питання цієї статті, яке напевно цікавить всіх автовласників – «А чому ж саме такий транспортний податок у 2015-2016 роках є незаконним?».

А тому, що відповідно до положень діючого законодавства України ст.10 ПКУ, транспортний податок належить до місцевих податків та зборів, компетенція для встановлення яких віднесена ПКУ до повноважень сільських, селищних та міських рад.

При цьому, відповідно до ст. 12 ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період), в іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Тож, законодавець, кожного разу приймаючи під Новий рік зміни до ПКУ в контексті запровадження транспортного податку не тільки порушавав принципи ст. 22 та ст. 58 Конституції України, які чітко вказують, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод особи, але й не давав можливості місцевим органам самоврядування у належний строк прийняти та опублікувати свої рішення про запровадження такого податку.

Отже, такі рішення органів місцевого самоврядування прийнятті в кінці 2014 року на початку 2015 року повинні були вступити в силу лише з 2016 року і тому податкові-повідомлення рішення про сплату транспортного податку в 2015 році є незаконними, а рішення прийнятті місцевими радами після змін до ПКУ в кінці 2015 року на початку 2016 року повинні вступити в силу тільки з 2017 року і до того часу будь-які вимоги податківців про сплату транспортного податку є незаконним, неправомірними та повністю абсурдними.

Викладена вище позиція повністю підтверджується рішеннями відповідних адміністративних судів всіх інстанцій в тому числі і Вищим адміністративним судом України у рішення по справі №826/22028/15 від «30» серпня 2016 року.

Отож, якщо Ви стали «жертвою» неправомірних поборів податківців, які прикриваючись Податковим кодексом України та неосвідомленістю пересічних громадян в тонкощах встановлення податків та зборів в Україні вимагають від Вас сплату транспортного податку в 2015-2016 роках, або ж Ви прислухавшись до їх «порад» вже сплатили такі податки, звертайтесь до нас! Ми допоможемо Вам повернути Ваші кошти та вберегти Вас від несправедливих витрат.

Більш детально наша пропозиція знаходиться за посиланням http://cartax.lg-strix.com/